Bestselling Reds Maj

Denne vare er omfattet af vores prisgaranti!
Når du handler vin på Andrupvin.dk, gør vi os meget umage for at tilbyde dig de bedste vinoplevelser til prisen. Finder du en identisk vare billigere hos en anden butik eller hjemmeside, matcher vi prisen.
Vores egen import af vine med levering direkte til din hoveddør sikrer dig de mest konkurrencedygtige priser og gode vinoplevelser takket være den høje kvalitet.
Vi har nogle få og simple krav til prisen som vi matcher skal opfylde:
- Varen skal være på lager i den butik/hjemmeside vi skal matche
- Varen på Andrupvin.dk skal være omfattet af vores prisgaranti og markeret med ikonet ”Prisgaranti”. Prisgarantien gælder ikke alle varegrupper.
- Vores prisgaranti omfatter udelukkende varer omfattet af danske regler for moms, told, afgifter, garanti og forbrugerbeskyttelse
- Prisgarantien omfatter ikke varer, som kræver medlemskab til fx en vinklub eller anden form for betalende adgang til det pågældende tilbud
- Du bedes fremvise dokumentation for den pris du har fundet i form af link eller lignende
- Prisgarantien gælder for varer der er tilgængelige her-og-nu, og gælder derfor ikke ved speciel tilbud som fx ”Begrænset antal”, ” Begrænset periode”, ”Kø-tilbud”, ”Black Friday” og lignende
- Vi matcher prisen på den vare du har fundet i en anden butik, dog skal prisen, vi matcher, være inklusiv leveringsprisen. Altså, prisen for varen + forsendelsesprisen.
- Er prisen på varen inkl. fri fragt, skal værdien udgøre min. kr. 499,00, før vi kan matche prisen med fri fragt
- Prisgarantien er udelukkende forbeholdt privatkunder
Sådan virker vores prisgaranti
For at købe varen til den lavere pris, som du har set i en anden butik, bedes du kontakte vores kundeservice på info@andrupvin.dk eller på 5080 9005 før du afgiver din ordre. Du bedes medsende dokumentation før vores prisgaranti kan anvendes.
Finder du indenfor 7 dage efter afsendelse varen billigere andre steder jf. ovenstående betingelser, kan du selvfølgelig få differencen refunderet. Du bedes blot rette henvendelse til vores kundeservice på info@andrupvin.dk eller på 5080 9005, så finder vi en løsning.

Kassen indeholder
-
x2
-
x2
-
x2
-
x2
-
x2
-
x2

Anmeldelser

Guldmedalje Wine Master Challenge
Guldmedajle Prodexpo Wine Competition
Guldmedalje China Wine & Spirits Awards

Anmeldelser

"Jeg får ofte lidt bange anelser, når der lander en sydaustralsk rødvin på 15%, der er et blend af druer, der ikke bliver angivet på flasken. Det er ofte sådan noget stads, der bare skal please og undgå at skræmme nogen væk. Men denne her – det er edderbroderme et australsk blend, der virker. Der er masser af saft og krydderi, der gør den charmerende og rar. Find den rette anledning til en vin af denne type – så er den superflot."

"Flot rødvin med en helt ustyrlig, kulørt etiket. En vin med kraft og noter af kirsebær og jordbær. Udpræget en madvin. 15%, men ingen spritkant."


"BEST VALUE BUY" i WineState Magazine
16,50 ud af 20 i Forlaget SMAG; ”Der er solskin, druesødme og godt humør i glasset, men druerne får man ikke noget at vide om. En krydret dominans kunne tyde på Shiraz, men vigtigere end druekarakter er det gode humør, druesødmen og den joviale stil. Det er rigtigt australsk ”easy drinking”, gerne afkølet, og lige så gerne til hygge uden mad. Nye vindrikkere vil elske dens kælne stil, det er også en pointe.”

Anmeldelser
"Denne australske Shiraz-vin er af typen Double Pass, der kan sammenlignes med Ripasso eller Appassimento. Og smagsmæssigt finder vi da også straks den saftspændte og meget fyldige stil, der har en massiv portion krydderier og en lækkert pleasende tilgængelighed."

"Flot og meget lækker rødvin med en fyldig, kompleks smag af modne solbær og silkebløde tanniner. Noter af peber, der giver smagen et pift og holder sig ud i eftersmagen. 15% alkohol, men ingen spritkant."

Guldmedalje Mundus Vini
Guldmedalje Riverland Wine Competition

Anmeldelser

Conti Morini Possente Merlot Cabernet 2018
Perfekt blend af frugtrig Merlot og intensiteten fra Cabernet! Læs mereAnmeldelser

"Når man skaber vin på de klassiske franske druesorter i Toscana, så kalder man det en Supertoscaner. I så fald må dette være en ‘Super-Emilia-romaner’, for her er det Merlot og Cabernet Sauvignon-druer, der er sammensat i en vin, der er blevet til i det østvendte område på samme højde som Toscana. Smagen er blød og powerfuld på samme måde – præcis sådan som kendere af hhv. den bløde Merlot-drue og den krydrede Cabernet Sauvignon-drue måske ville forvente det. Det smager faktisk ganske godt til prisen, og det er en vin, der er dejligt nem at drikke. Ikke desto mindre har den kræfter nok til at slås med den krydrede grillmad og det spraglede tilbehør på sommeraftenerne, ligesom den formår at folde sig ud i flere forskellige temperaturer. I sin prisklasse klarer den sig derfor rigtig godt, og den er et rigtig godt bud til den hyggelige grillaften."

"Flot, blød og venlig rødvin til en yderst attraktiv pris (ved 6 flasker). Den har en dybrød farve og en fyldig smag med noter kirsebær, brombær og blomme. En let drikkelig vin på druerne Merlot og Cabernet Sauvignon."

Anmeldelser

"Colour: cherry. Nose: floral, ripe fruit, balanced. Palate: flavourful, fruity, good acidity."

Bestselling Reds Maj
Bestselling Reds Maj smagekasse! Super vine til prisen!
Vi har samlet en smagskasse med nogle af de bedst sælgende vine hos AndrupVin (minus Possente, der `blot` er en fantastisk nyhed!) i prislejet op til 100 kr pr flaske! Kassen 6 forskellige varianter - og 2 flasker af hver i kassen endda!
Gå på opdagelse blandt 12 skønne vine, som med garanti vil levere nogle gode vinoplevelser.
Bestsellere og spændende vine
6 bestseller vine fra de mest populære vinlande i verden. Når første del af din vinrejse er veloverstået, og du har haft tid til at fordøje de mange smagsindtryk, kan du tage hele turen igen... Du får nemlig 2 flasker af hver af de 6 forskellige varianter.
Vi kalder smagekassen for "Bestselling Reds Maj", og du sparer 19% sammenlignet med vores normale mix-kasse priser!
Vin data
Varenummer | 564894135463646 |
---|---|
Type | Drikkevarer |
Økologisk | Nej |
Vegansk | Nej |